otrdiena, 2012. gada 6. marts

XCode un Core Data

Jau otro dienu savu laiku veltu Core Data apgūšanai. Internets ir pilns ar dažādiem tutoriāļiem, tomēr ne katrs no tiem pasaka dažas svarīgās lietas, ko ievērot izstrādes laikā. Dažas no tām ir:
1) Pirms taisi savu iOS app - ļoti labi pārdomā Core Data struktūru - ja publicētam un reāli lietotam apam nāksies šo struktūru mainīt, rēķinies, ka nepietiks ar atsevišķu entītiju pievienošanu, bet nāksies taisīt arī datu migrāciju no vecā modeļa uz jauno. Īsāk sakot - neaizmirsti, ka Core Data nav SQL datubāze.
2) Ja tiek veiktas izmaiņas Core Data struktūrā, tad arī no iOS simulatora nepieciešams izdzēst iepriekšējo aplikācijas versiju. Pretējā gadījumā programma nestartēsies, norādot dažadas kļūdas, kaut arī vienkārša aplikācijas izdzēšana un atkārtota uzstādīšana problēmu atrisinātu.
3) Kodējot Objective-C kārtīgi ievēro dažādu objektu nosaukumu lielos un mazos burtus. Klases vēlamais nosaukums ir jāraksta ar 1. lielo burtu, pārējiem mazajiem; tāpat arī ir Core Data entītijām. Dažādi "sasaisti atvieglojoši" rīki kā, piemēram, RestKit var neļaut veidot nepieciešamās saites, ja nosaukumu lielie/mazie burti attiecīgajam interfeisam atšķirsies no Core Data entītijas nosaukuma.

Visbeidzot - ja vēl kāds nolēmis cīnīties ar Core Data, tad iesākumam iesaku šo tutoriāli:
http://notatkiprogramisty.blox.pl/2011/10/iOS-Core-Data-and-Xcode-42-Snow-Leopard-English.html

Ļoti skaidri un ērti norādīts, kā CoreData ir lietojams.

Nav komentāru: